Gdzie najkorzystniej wymienić walutę

Coraz więcej Polaków interesuje się tanimi sposobami na to, aby wymieniać waluty. Jest to związane z emigracją zarobkową, kredytami zaciągniętymi w walutach obcych, czy też podróżami. Jednak transakcje większych sum pieniędzy wiążą się z dużymi kosztami, warto więc je ograniczać.

KANTORY TRADYCYJNE

Tradycyjne kantory stacjonarne istnieją w każdym większym mieście. Najczęściej można spotkać je na lotniskach, dworcach, czy hotelach. Jednak ten sposób wymiany walutowej powoli odchodzi do lamusa, głównie ze względu różnice pomiędzy kursami. Na terenie jednego miasta nie znajdziemy kantoru stacjonarnego, który miałby najlepsze kursy dla wszystkich popularnych walut. Porównanie kursów w kantorach w jednym mieście jest niemal niemożliwe. Szczególnie jeśli zależy nam na czasie. Dlatego kantory tradycyjne zaczynają ustępować miejsca innym, bardziej nowoczesnym.

WYMIANA WALUTY W BANKU

Podobnie jak w kantorze, walutę możesz wymienić w kasie w banku. Czy będzie to dla Ciebie opłacalne? Niekoniecznie. Po pierwsze – kursy bywają mniej korzystne niż w przypadku kantorów tradycyjnych. Po drugie, oferta jest mocno zawężona. W niektórych bankach wymienimy tylko dolary, euro i franki. Kolejną wadą jest możliwa wielkość wymiany. Jeśli chcesz wymienić większą ilość – lepiej zapowiedz się z wyprzedzeniem.

KANTOR INTERNETOWY

W naszym kraju działa ponad 30 kantorów internetowych oraz kilka platform oferujących handel walutami wewnętrznie pomiędzy użytkownikami (P2P). Dzięki tym rozwiązaniom, wymienisz waluty w sposób wygodny, tani, bezpieczny i szybki.

PLATFORMY BANKOWE

W związku z popularnością wymiany walut w internecie banki wykorzystały własne platformy, które wcześniej oferowane były tylko firmom. Dziś może z nich korzystać każdy, pod warunkiem posiadania kont w danym banku. Kursy oferowane na platformach bankowych są zbliżone do kursów kantorów internetowych.

JAKIE JEST NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE?

Oferowane kursy najlepiej sprawdzać na bieżąco, ponieważ ich wielkość zależy od ceny oferowanej przez dany podmiot w danej chwili, na określonej walucie. Z pomocą przyjdą nam porównywarki kantorów internetowych. Ustalisz tam wszelkie parametry transakcji (kupno/sprzedaż, ilość, walutę), a porównywarka zaprezentuje Ci najlepsze oferty. Należy mieć na uwadze, że porównywarka może promować niektóre kantory, więc pierwsze wyniki mogą nie być wiarygodne.

Gdzie najkorzystniej wymienić walutę
5 (100%) 5 votes


Opinie użytkowników

9 Opinie
Sortuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

9 Opinie klientów
 • Czyli tak na dobrą sprawę, trzeba by mieć zawsze ze sobą jakieś urządzenie z dostępem do sieci, dzięki któremu dowiemy się jaki jest aktualnie kurs konkretnej waluty.

  Speedy - 16 stycznia 2015, 17:37 Odpowiedz
 • A tak obiektywnie patrząc, gdzie lepiej wymieniać te waluty w kantorach takich powiedźmy stacjonarnych czy internetowych? Czy nie ma żadnej różnicy?

  Zak - 19 stycznia 2015, 16:38 Odpowiedz
  • Jasne że w internetowych. Lepsze kursy. Jeszcze zależy ile wymieniasz. Przy dużej ilości naprawdę można zaoszczędzić.

   FxRookie - 20 stycznia 2015, 08:56 Odpowiedz
 • Mam takie pytanko, czy w kantorach walutowych da się wymienić każdą walutę?

  Mojra - 21 lutego 2015, 17:58 Odpowiedz
  • Największe kantory czyli liderzy branży mają około 20 walut. Czyli wszystko co potrzebne i na co jest teraz zapotrzebowanie. Ale nie martw się, jeśli pojawi się popyt na inne waluty to na pewno je dodadzą 🙂

   KamilWWA - 23 lutego 2015, 08:46 Odpowiedz
 • Ja na bieżąco podpatruję kursy na Amronet.pl i przez tę platformę też wymieniam w najkorzystniejszym momencie. To się sprawdza, bo można całodobowo przez 7 dni w tygodniu, również od święta lub podczas weekendu.

  Szymon - 2 września 2015, 23:27 Odpowiedz
 • Najczęściej wymieniam przez platformę Amronet i takie rozwiązanie uważam za bardzo korzystne w stosunku do tradycyjnej wymiany walut w kantorach na mieście. Przede wszystkim zadowala mnie to, że nie ma zdzierstwa na spreadzie, no i całodobowy dostęp do dokonywania transakcji- olbrzymia wygoda dla zapracowanych.

  morbid - 7 września 2015, 22:34 Odpowiedz
 • przywyklem do Amronetu maja przejrzysty interfejs wiec nawet laik nie bedzie mial problemu

  Michał - 1 grudnia 2015, 06:16 Odpowiedz
 • ja tam kantorweb.pl lubię, najszybszy i najlepszy

  Regio - 5 maja 2016, 22:58 Odpowiedz