Cinkciarz jednoczy siły z KPMG

Największy w Polsce serwis wymiany walut online jednoczy siły z jedną z najlepszych firm audytorskich świata. KPMG ma przeanalizować sytuację Cinkciarza. W najbliższym czasie możemy spodziewać się dwóch audytów informatycznego i finansowego.

Celem Cinkciarza jest zdobycie dwóch ważnych certyfikatów. Chodzi o PCI DSS i Raport Niezależnego Audytora zgodny ze Standardem ISAE3000, który dotyczy zarządzania obszarami technologii informacyjnej oraz bezpieczeństwa środowiska teleinformatycznego.

Dla wiceprezesa Cinkciarza, Piotra Kicińskiego, zasady działania firmy wedle przepisów prawa to bardzo ważna kwestia. Jego zdaniem, mimo tego, że kantory internetowe nie są objęte nadzorem KNF, już teraz spełnia wiele norm, które właściwe są bankom. – Od lat zdobywamy najwyższe certyfikaty bezpieczeństwa. To nieustanny proces, który wymaga od nas wielu inwestycji. Ich powodem są nie tylko stale zmieniające się standardy, ale także rosnące oczekiwania klientów. Ponieważ to oni stawiają nam poprzeczkę coraz wyżej, my nieustannie dążmy do tego, aby ją przeskoczyć – mówił Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

W czym ma pomóc KPMG? Audyt pozwoli na uzyskanie odpowiednich certyfikatów,  a tym samym, wdrożenie do Cinkciarza norm KNF,  przynajmniej tych, które dotyczą sposobów prowadzenia projektów oraz odpowiedniego oddziału obowiązków pracowniczych, co ma zapobiegać wszelkim nadużyciom.

Cinkciarz.p

(C) Cinkciarz.pl

Piotr Kiciński jest zdania, że wdrożenie rekomendacji da gwarancję, że systemy i kontrole, które są na nich ustawiane, są zgodne z międzynarodowymi standardami ustalonymi dla instytucji płatniczych i banków. – Dostosujemy się w zakresie strategii organizacyjnych, rozwoju i utrzymania środowiska teleinformatycznego, procedur wewnętrznych i zewnętrznych – tłumaczy wiceprezes.

KPMG działa w Polce od ponad 20 lat. Jest jedną z największych międzynarodowych sieci firm audytorsko-doradczych. Należy do ścisłej czołówki, nazywanej „wielką czwórką”. To globalna marka, która od lat wygrywa w prestiżowych rankingach. Jest obecna na wszystkich kontynentach. W ramach świadczonych usług zatrudnia ponad 155 tys. wybitnych specjalistów, a swoje siedziby ma w 155 krajach.

Cinkciarz z kolei jest jednym z największych i najpolotniejszych serwisów wymiany walut  w Polsce. Teraz spółka chce to udowodnić zdobywając odpowiednie certyfikaty.

Umowa pomiędzy KPMG a Cinkciarzem jest ważna od stycznia tego roku. Kontrakt ma potrwać trzy lata.

Źródło: Cinkciarz.pl

 Cinkciarz jednoczy siły z KPMG
5 (100%) 2 votes


Opinie użytkowników

1 Opinia
Sortuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

1 Opinia klienta
  • Widzę że Cinkciarz dalej chce umacniać rolę lidera branży w PL. Idąc tak dalej konkurencji zostaną tylko ogony. Oby tak dalej!

    Darvin - 5 marca 2015, 19:23 Odpowiedz