Bitcoiny. Co ja za to kupię?

geralt - pixabay.com

geralt – pixabay.com

Popularność tej kryptowaluty wzrasta z dnia na dzień. U coraz większej grupy sprzedawców, nabędziemy towar lub usługi, właśnie za Bitcoiny. Niestety wciąż są to tylko sprzedawcy internetowi, i jest ich stosunkowo niewielu. Czy zatem Bitcoiny są przydatne? Co może za nie kupić „przeciętny Kowalski?

Internetowe gry hazardowe

 Wciąż najpopularniejszym miejscem, w którym wydamy nasze Bitcoiny są strony internetowe, które oferują gry hazardowe. Nie ma w tym nic dziwnego i nielegalnego. Bitcoiny są proste w obsłudze i w bardzo łatwy i szybki sposób możemy je wpłacać i wpłacać. Najpopularniejszą stroną tego typu jest SatoshiDice.

Namacalne towary?

Cechy Bitcoinów sprawiają, że idealnie nadają się do płatności w internecie. Z tą myślą zostały z resztą stworzone. To jednak nie wyklucza ich użyteczności w realnym świecie. Wiele stron oferuje swoim użytkownikom wymianę tej kryptowaluty właśnie na dobra materialne. Trzeba jednak być ostrożnym przy takim zakupie. Wiele stron początkowo akceptowało Bitcoiny, jednak z czasem zrezygnowały z tej możliwości. Również wydawanie Bitcoinów może być ograniczone geograficznie i dotyczyć wyłącznie określonego asortymentu. Upewnijmy się więc przed zakupem, czy na pewno strona akceptuje Bitcoiny z kraju.

Gdzie w takim razie na pewno zrobimy zakupy? Bitcoinshop.us to strona, na której kupimy sprzęt elektroniczny, sklep nie wysyła jednak towaru poza granice USA. Jest jednak również Coindays, w którym bez trudy za Bitcoiny zakupimy sprzęt elektroniczny, a w tym komputery i gry (firma oferuje wysyłkę na cały świat). Co jeszcze? All Things Luxury, sklep z biżuterią, Pet Place, sklep z przedmiotami dla zwierząt, z ciekawych miejsc można jeszcze wspomnieć o Spendbitcoins.com.

Kino, bar, restauracja?

Miejsc, w których zapłacimy Bitcoinami jest raczej niewiele. Jednak ich znalezienie bardzo ułatwia strona Bitcoin.Travel, która wyszukuje miejsca akceptujące kryptowaluty. Inne podobne strony Coinmap i UseBitCoin. Warto wspomnieć, że niektóre  z nich wyszukują nawet sklepów  towarami i usługami. Warto więc sprawdzić, czy w naszym mieście nie ma więc takich miejsc.

Giełdy i targowiska

Wszystko zaczęło się od Silk Road, podziemnego czarnego rynku, który umożliwiał zainteresowanym obrót szemranymi dobrami i usługami przy użyciu Bitcoinów. Witryna, dostępna jedynie za pomocą anonimowej sieci Tor, opierała się głównie na anonimowym aspekcie Bitcoinowych transakcji (wymaga to jednak odpowiedniej wiedzy i umiejętności).

W 2013 roku Silk Road został zamknięty, lecz w jego miejsce pojawiło się już kilka innych tego typu stron. Natomiast dla przeciętnego użytkownika dostępne są inne, bardziej legalne rynki zbytu Bitcoinów.

Jednym z najpopularniejszych jest Bitmit, z wyglądu przypominający Allegro. Działa on na zasadzie portalu aukcyjnego, w którym można produkty licytować bądź kupować z miejsca.

Co jeszcze…

Przestrzeń internetowa, darowizny, usługi w sieci, karty upominkowe. Tak naprawdę za Bitcoiny kupimy bardzo wiele. Kryptowaluty może w Polsce nie są jeszcze popularne, ale jest wiele krajów, w których Bitcoiny mają się całkiem dobrze. Warto więc poszukać takich miejsc. Najprostszym sposobem będą wyszukiwarki internetowe.

Bitcoiny. Co ja za to kupię?
5 (100%) 3 votes


Opinie użytkowników

1 Opinia
Sortuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

1 Opinia klienta