Jak zobaczyć dużego gracza na Giełdzie | Jak to wykorzystać?

Aby zobaczyć, że jakiś większy gracz rozpoczął skupowanie akcji, należy zwrócić uwagę na duże spadki. Na wykresie należy używać wyższego przedziału czasowego, najlepiej dziennego.

Duży gracz potrzebuje skupić znaczną część akcji dostępnych na rynku, aby móc na tym później zarobić. Jeżeli zaobserwujemy zmniejszający się spread dzienny danej spółki akcyjnej a wraz z tym, wzrost wolumenu, to pierwszy sygnał tego, że wchodzi duży gracz. Na czym to polega? Mali gracze kupują i uśredniają pozycje, natomiast duży gracz robi to od razu i wchłania akcje z rynku.

Bardziej doświadczony inwestor robi to ukrytymi zleceniami, przesuwając je delikatnie w dół, tak aby trend był cały czas spadkowy, a sprzedający nie widzieli od razu całej sytuacji.

Cały proces jest powolny i rozłożony w czasie, tak aby wielu inwestorów nie zaobserwowało tych działań. Potwierdzenie, że duży gracz zrobił akumulację, następuje w sesjach ze zmniejszonym wolumenem. Inwestor sprawdza wtedy, czy już wszyscy sprzedający zrezygnowali i wyprzedali swoje pakiety akcji. Dla dużego gracza wykres musi wyglądać idealnie, po to aby nikt się nie zorientował co się może dalej wydarzyć.

Ostatni moment wejścia jest wtedy, gdy duży gracz postanawia wykupić akcje po każdej cenie wybijając się z konsolidacji i ustanawiając nowy, tygodniowy, bądź miesięczny szczyt.

Kiedy duży gracz chce zmienić trend, ponownie może zbierać zlecenia z ukrycia, ustawiając ujawnioną część jako dostosowaną do obecnej płynności. Wniosek jest jeden, trzeba czytać każde zlecenie, które oczekuje na realizację w arkuszu, jak i te zrealizowane w historii zleceń, tak aby mieć cały obraz sytuacji.

Jak zobaczyć dużego gracza na Giełdzie | Jak to wykorzystać?
5 (100%) 3 votes


Opinie użytkowników

7 Opinie
Sortuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

7 Opinie klientów
 • Czy z dużymi graczami jest w ogóle szansa na rywalizację jakąkolwiek?

  Levi - 24 stycznia 2015, 20:28 Odpowiedz
 • A po co chcesz rywalizować. Oni dysponują milionowymi kontami i składają wielkie zlecenia. To tacy jak my jesteśmy dla nich płynnością. Korzystają ze zleceń małych inwestorów żeby pokryć własne zlecenia. My ewentualnie możemy dostać kawałeczek tego tortu. Zysk ze zlecenia o jakim marzysz to dla nich chleb powszedni:)

  Bully - 26 stycznia 2015, 15:39 Odpowiedz
  • Właśnie o to uszczknięcie odrobiny mi chodziło:)

   LEVI - 26 stycznia 2015, 21:34 Odpowiedz
 • Jak wielu takich dużych graczy może być u nas na giełdzie?

  groniec - 29 stycznia 2015, 20:41 Odpowiedz
  • Ha, tego nie wie nikt. Dla mnie duży gracz to jakaś duża firma, fundusz, bank itd z Polski albo zza granicy. Więc może być tego sporo, choć nasza giełda nie jest raczej atrakcyjna dla tych największych.

   Mareczek - 30 stycznia 2015, 11:17 Odpowiedz
   • NYSE to największa giełda na świecie więc wiadomo że najatrakcyjniejsza dla wilków 🙂

    Mareczek - 3 lutego 2015, 09:41
   • A jaka jest atrakcyjniejsza, Wall Street? 🙂

    smart - 2 lutego 2015, 19:27