Jak Korzystać z Wolumenu na Rynku Akcji

Na giełdzie najistotniejszym czynnikiem jest volumen. Dzięki niemu Giełda Papierów Wartościowych jest najbardziej przejrzystym rynkiem regulowanym w Polsce.

Zawodowi traderzy czytają volumen dosłownie jak filmowy Neo czytał kod Matrixa. Aby go zrozumieć, musimy obserwować rynek. Potrzebna nam będzie wiedza jakiej wielkości i jak często schodzą zlecenia, czy w obecnym czasie jest przewaga byków, czy niedźwiedzi.

Dzięki wolumenowi, można zaobserwować działania wielkich graczy kiedy już pokazują swoją obecność. Istnieją traderzy, którzy swoją strategię opierają wyłącznie na wolumenie i historii zleceń.

Aby każdy mógł praktycznie korzystać z wolumenu, potrzebny jest wykres (najlepiej z bieżącej sesji oraz z kilku poprzednich miesięcy) oraz dodatkowo obraz z perspektywy kilku lat, jeżeli spółka taki posiada. Do każdego wykresu potrzebny jest wolumen, po to żeby móc zacząć obserwować aktywacje dużych wymian.

Należy zapamiętać, że czym płynniejsza jest spółka, tym mniej działań dużych graczy możemy zaobserwować. Zgodnie z powiedeniem: „tam gdzie wszyscy, nie ma już nic”. W praktyce oznacza to, że czym mniejsza konkurencyjność, tym większe szanse na zysk.

Volumen stał się największym źródłem informacji, tam gdzie w grę zaczynają wchodzić duże pieniądze.

Jak Korzystać z Wolumenu na Rynku Akcji
5 (100%) 4 votes


Opinie użytkowników

2 Opinie
Sortuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

2 Opinie klientów
  • Wiedza fachowa w najlepszym wydaniu:)

    Koffi - 24 stycznia 2015, 16:27 Odpowiedz
  • Kiedy wie się już jak korzystać z wolumenu, czyta się z niego jak z otwartej księgi 🙂

    Tobiasz - 29 stycznia 2015, 20:22 Odpowiedz