Ciekawostki

Dział – Ciekawostki, poświęcony jest prawdziwym historiom z bardzo rozległego i interesującego świata finansów. Znajdziesz tutaj najciekawsze historie o postaciach (zarówno szczęściarzy, jak i oszustów), instytucjach, firmach oraz o nadużyciach i manipulacjach.

Po co Ci ta wiedza? Przecież na te tematy powstało już wiele publikacji. Chcemy jednak, abyś dzięki prezentowanym w dziale Ciekawostki informacjom, odnalazł swój punkt widzenia i na ich podstawie spojrzał na rynek oraz sposób jego przedstawiania w indywidualny sposób. Zapraszamy Was do czytania artykułów i pozostawienia swoich opinii.

Na początek zapoznaj się z artykułami jakie przygotowaliśmy:

Wielka ściema Berniego Madoffa – historia człowieka, który dla niektórych jest guru, a dla innych zwyczajnym oszustem. Bernard Madoff został skazany na łącznie 150 lat więzienia. Finansista z Nowego Jorku pociągnął za sobą współpracowników oraz najbliższa rodzinę. Historia sprytnego finansisty pokazuje, że nadzór nad działalnością sektora finansowego w USA był niewystarczający. Od tamtej pory nie zrobiono wiele, żeby zmienić tę sytuację. A to dopiero początek!

Przeczytaj jak działała największa piramida finansowa w Polsce! Mowa tu o Amber Gold. Prokuratura zapowiada, że tocząca się już ponad 2 lata sprawa skończy się tej wiosny. Czy to możliwe? Na pewno będziemy śledzić sprawę i damy znać.

W tym dziale przeczytasz też jak francuski polityk radzi sobie z sex-skandalami. A radzi sobie całkiem dobrze. Dominique Strauss-Kahn, francuski parlamentarzysta pomimo wielu oskarżeń, a w tym o gwałt, stręczycielstwo i sprzeniewierzanie pieniędzy z budżetu państwa, nie tylko wciąż chodzi na wolności, a także wraca do świata finansów.

(C) skeeze - pizabay.com

(C) skeeze – pizabay.com

Zapewne wiele razy spotykałeś się też ze stwierdzeniem, że giełda to jeden wielki poker. Ile jest w tym prawdy? A w jakim procencie to tylko legendy? Wielu uważa, że aby odnieść sukces na giełdzie, potrzebne jest jedynie wielkie szczęście. Aby odnieść sukces, trzeba grać i ryzykować. Nie zawsze ma to związek z fachowymi analizami. Podobnie jak w pokerze. Sami decydujemy czy gramy i za ile. Czasami ryzyko się opłaca, kiedy indziej jednak nie. Czy tak jest w rzeczywistości?

Znasz inne ciekawe przykłady piramidy finansowej? Ciekawię Cię inne afery? Daj znać, a te również chętnie opiszemy.

Ciekawostki
4.88 (97.5%) 8 votes


Opinie użytkowników

4 Opinie
Sortuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

4 Opinie klientów
 • Bardzo ciekawy artykuł. Czekam na więcej.

  Kinga21 - 16 stycznia 2015, 19:51 Odpowiedz
 • Faktycznie, fajna lektura:)

  monia - 30 stycznia 2015, 23:43 Odpowiedz
 • Jak dla mnie giełda to totalna czarna magia

  mandek - 19 lutego 2015, 14:36 Odpowiedz
 • Da się ją ogarnąć, może nie od razu, ale da się:)

  Kaml - 11 marca 2015, 22:40 Odpowiedz